Diskuse:Rodiče nemají zájem o informace o dění v oddíle – na schůzku s rodiči přijde z 15 rodičů jeden.

Z Gewiki

Omlouvám se za mírný "off-topic", ale zaujal mě časopis Luk, který vypadá opravdu moc dobře, tak mi to nedá se nezeptat. U nás na středisku časopis už několik let nemáme, neboť nebylo přispěvovatelů a nakonec to přestalo bavit i šéfredaktory.

V čem Luk sázíte? Něco jako InDesign nebo QuarkXPress? My jsme časopis "sázeli" v MS Wordu/OpenOffice a tohle bych už nechtěl opakovat :o). Zkusil jsem teď pohledat na internetu a našel jeden volně šiřitelný program: Scribus.

Co motivuje členy střediska příspívat? Obávám se, že dobrý pocit ze "zvěčnění se" v časopisu střediska nebude (aspoň u nás) dostatečně táhnoucí.

Odpovědí na předešlou otázku by mohlo být to, že sami členové musí chtít. Kromě problému, jak toho docílit, mě napadá, jestli to vůbec má smysl. Jestli to není zbytečné "vysilování se", když na středisku toho nefunguje více a je málo členů. Uvažoval jsem o obnovení časopisu, ale nakonec jsem usoudil, že by o to v tuto chvíli nebyl zájem a nebyl jsem si jistý tím, že by to mělo nějaký jiný přínos. Proto je pro mě zajímavý článek Poslání Luku: č. 61, str. 9. Pro přiblížení situace u nás: nemáme žádné kroniky, jedinou kronikou je střediskový web. Nikdo ze členů však nemá zájem ničím přispět, takže píšou jen členové vedení. Také to mi ubírá motivaci vkládat svůj čas do něčeho, co zřejmě skončí stejně.

Jak se rodí číslo? Schází se pravidelně "redakční rada" nebo jen šéfredaktor vybírá příspěvky…? --Kiwi 20:32, 13. 6. 2007 (CEST)


Ahoj,

Časopis LUK je vytvářen v programu Microsoft Publisher. Pro vyzkoušení lze ze stránek Microsoftu stáhnout 60 denní trial verzi.

Ve vydávání časopisu máme dlouholetou tradici a se změnou grafické podoby se také zvedl zájem ze strany přispěvovatelů. Šef-redaktor řídí takzvaný Tým-LUKu, kde je dokonce více než jedna osoba z každého oddílu. Ta řídí "dodávku" příspěvků od oddílů. Příprava článků může též být dobrá součást programů schůzek.

Investice do časopisu se určitě vyplatí. Vychází pravidelně. Čte jej hodně rodičů, vedoucích atd. Je to dobrá vizitka. A to jste neviděli, jaký zájem je o něj na náborech i mezi učitelkami školních družin. Web sice nabízí větší flexibilitu, ale kdo z rodičů by se na něj chodil dívat, zda je tam něco nového... A navíc k časopisu se vždy můžete vrátit, rozdávat jej, nabídnout k přečtení čekajícím rodičům atd.

Příjemné počtení přeje Flek



Bezva, díky za odpověď. Zdá se, že za pokus to stojí. --Kiwi 17:46, 14. 6. 2007 (CEST)