Otázky a odpovědi: Porovnání verzí

Z Gewiki
Bez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
==Jak zaujmout všechny účastníky==
==Jak zaujmout všechny účastníky==
'''Otázka:''' Jak zaujmout pokud možno všechny - trefit se do toho, co je zajímá a co chtějí slyšet? (Stopař)
'''Otázka:''' Jak zaujmout pokud možno všechny - trefit se do toho, co je zajímá a co chtějí slyšet? [[Stopař]]


'''Odpověď:'''
'''Odpověď:'''
 
Nejlepší je zjistit si předem zájem a vstupní úroveň posluchačů a tomu pak přizpůsobit obsah a charakter přednášky. To lze udělat několika způsoby, např.:
* V předstihu připravím dotazníček nebo něco podobného, ten účastníky nechám předem vyplnit, podle jeho výsledků nasměruji téma přednášky.
* Připravím si několik témat a na začátku programu dám účastníkům vybrat. Pak se můžu tématům, o které je větší zájem, věnovat více do hloubky a ostatní probrat třeba jen orientačně. Nevýhodou tohoto postupu je větší náročnost na přípravu.
* Program začnu rozhovorem, diskuzí, zeptám se např. jak pracují v oddíle, jaký problém tam řeší, co je trápí. Dobře poslouchám, případně si dělám poznámky. Potom přednášku průběžně upravuji podle toho, co jsem se o nich dověděl - témata, která se objevila při debatě, proberu podrobněji, ta ostatní méně podrobně. Pro tuto formu musím velmi dobře ovládat přednášené téma a umět aspoň trochu improvizovat.
[[Víťa]]
<br>
<br>
<br>
<br>


==Jak měnit postoje posluchačů==
==Jak měnit postoje posluchačů==

Verze z 29. 5. 2008, 21:58

Jak zaujmout všechny účastníky

Otázka: Jak zaujmout pokud možno všechny - trefit se do toho, co je zajímá a co chtějí slyšet? Stopař

Odpověď: Nejlepší je zjistit si předem zájem a vstupní úroveň posluchačů a tomu pak přizpůsobit obsah a charakter přednášky. To lze udělat několika způsoby, např.:

  • V předstihu připravím dotazníček nebo něco podobného, ten účastníky nechám předem vyplnit, podle jeho výsledků nasměruji téma přednášky.
  • Připravím si několik témat a na začátku programu dám účastníkům vybrat. Pak se můžu tématům, o které je větší zájem, věnovat více do hloubky a ostatní probrat třeba jen orientačně. Nevýhodou tohoto postupu je větší náročnost na přípravu.
  • Program začnu rozhovorem, diskuzí, zeptám se např. jak pracují v oddíle, jaký problém tam řeší, co je trápí. Dobře poslouchám, případně si dělám poznámky. Potom přednášku průběžně upravuji podle toho, co jsem se o nich dověděl - témata, která se objevila při debatě, proberu podrobněji, ta ostatní méně podrobně. Pro tuto formu musím velmi dobře ovládat přednášené téma a umět aspoň trochu improvizovat.

Víťa

Jak měnit postoje posluchačů

Otázka: Jak přivést posluchače k tomu, aby se změnily jejich postoje? (Stopař)


Odpověď:



Téma

Otázka:

Odpověď: